Chcete vedieť, ako skončí Šeherezáda ?

Autor: Pavol Miroššay | 22.2.2011 o 21:25 | (upravené 23.2.2011 o 2:25) Karma článku: 13,99 | Prečítané:  4942x

Telenovely majú jednu úžasnú vlastnosť. To, čo by normálny človek povedal v štyroch súvetiach, dokážu mexickí, venezuelskí, tureckí a ostatní autori roztiahnuť na neuveriteľných 180 dielov.

 

Chcete sa stať hviezdou telenovely ?  Žiaden problém. Pripravte sa, však, na to najhoršie. Najčastejšie ste z chudobnej rodiny a milujete syna vášho despotického nadriadeného, ktorý vlastní prinajmenšom ropnú ťažobnú spoločnosť. V nej pracujete ako bezvýznamná upratovačka. Ste síce krásna, ale vašu krásu (hlavne tú vnútornú) nikto nevidí.

Musíte byť pripravená, že oslepnete, zrazí vás auto, takmer zhoríte, havarujete, spadnete z koňa (prípadne kôň spadne na vás), budete znásilnená, vezmete si svojho brata, ktorý bude vlastne váš otec (jeho matka bola totiž sestrou vašej babky). Prídete o všetko, vymrie vám pol rodiny. Padnete s lietadlom v džungli. Ale prežijete ! Nikto o vás samozrejme pár rokov nebude vedieť. Váš milovaný si vezme tú najväčšiu ......  z okolia, ktorá z neho bude vyciciavať iba peniaze (hej, hej... presne tá sviňa, ktorú z duše nenávidíte). Váš nevlastný otec (matka vás mala s Diegom, ktorý jedno leto oberal vinič a potom sa záhadne vytratil) vás nadovšetko miluje a bude vás neúnavne hľadať. Po dvoch rokoch plných strachu a beznádeje vás konečne nájde v džungli. Nebojte sa! Nikto vás neuvidí s chlpatými nohami a mastnými vlasmi. Budete dokonale upravená. Ako pred reklamou, tak aj po nej ! Jedným si však môžete byť istá. Presne v 180-tom diele sa vaše životné problémy šmahom čarovného prútiku vyriešia.

Žena muža, ktorého milujete, zahynie pod kopytami býka, ktorý ju (presne v 178 časti) kopne tak „nešťastne“, že jej zlomí väz. Despotický otec vášho milenca ostane na vozíku a bude krotký ako baránok. Zistíte síce, že váš brat, je vlastne vaša sesternica a vaša kolegyňa z práce je jej matka. Tým sa teda stane vaša teta.

Bude svadba. Vezmete si muža, ktorého milujete a ešte v tú noc počnete nádherné dieťa... Hej a skoro som zabudol, to hnusné kurie oko a kŕčové žily, HIV, lepra a podobné choroby, ktoré vás celých 179 dielov tak strašne trápili zmiznú... Zázrak ! Zázrak !

Tak čo, ešte stále vás trápi ako skončí Šeherezáda ??? Určite dobre... :P

P.S. Do tohto článku som chcel zakomponovať Bobbyho Ewinga z Dallasu. Moja skvelá babka ho mala totiž strašne rada, ale nejako mi to nevyšlo, tak možno nabudúce.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenský princ je hodný Oscara

Veľký šľachtiteľský príbeh sa začal celkom nenápadne.


Už ste čítali?